Kingston MBLY10G2 (16GB) 123986 USB/SD memory

Цена : 550 денари 450 денари

Kingston MBLY10G2 (16GB) USB/SD мемориски кит 3 во 1 Сигурен и лесен за користење мемориски кит 3 во 1 кој содржи микро сд картичка од 16 ГБ + СД адаптер + УСБ адаптер. Картичка едноставно се монтира и во двата адаптери и притоа може да се користи како стандардна усб флеш меморија. Идеално решение за пренесување на податоци за мобилни телефони, таблети, дигитални камери и дриги мобилни уреди. Технички карактеристики: Капацитет: 16GB micro SDHC/SDXC card + SD adapter + USB adapter Категорија: Class10 High-Speed Class Rating - 10MB/s minimum data transfer Компатибилност: Windows, Mac OS, Linux, Chrome OS Боја: црна

Рејтинг:
КОНТАКТ СО ПРОДАВАЧОТ
X

Контакт со нас

  • Бренд
  • Kingston
  • капацитет
  • 16 gb
  • на лагер
  • да